Akciğerler Temizlemenin Doğal Yolları

Temel solunum organı olan akciğerlerin asıl görevi, nefes verdiğimizde karbondioksit atmak ve nefes aldığımızda oksijen almaktır. Asla dinlenmedikleri için, onları sağlıklı tutmak önemlidir. Akciğerleri düzenli olarak temizlemek iyi bir uygulamadır ve akciğer kapasitesini artırır.

Akciğer temizliği, sıklıkla çevresel toksinlerin, zararlı organizmaların ve tahriş edici maddelerin (sigaranın akciğere verdiği tahribat gibi) birikimi olan bronşiyal pasajların ve akciğerlerin hassas solunum yollarının detoks edilmesine ve temizlenmesine yardımcı olur.

Bu temizlik, normal akciğer fonksiyonlarını destekler, şişlik ve iltihaplanmayı azaltır ve akciğerin canlılığını ve gücünü yeniler. Ayrıca, hava yollarından mukusun temizlenmesine yardımcı olur ve akciğerlere dolaşımını artırır.

Hatta kronik bronşit, astım, boğaz enfeksiyonlarının yanı sıra kötü nefeslerin tedavisine de yardımcı olur. Akciğerleri temizlemek çok özenli bir görev değildir. Yaşam tarzı ve diyet değişiklikleri ile eşleştirilmiş bazı ev ilaçları ile kolayca bu temizliği yapabilirsiniz.

Akciğerlerinizi temizlemek ve detoks için en iyi 10 yol.

Derin Nefes Alıp Vermek

Derin nefes alma, vücudunuza daha fazla besleyici oksijen vererek akciğer kapasitesini artırmaya yardımcı olabilir. Bu, akciğerlerinizi güçlendirecek, solunum yollarını temizleyecek ve onları temizleyecektir. Dahası, enerjiyi artıracak ve stresi azaltacaktır.

Derin Nefes Alma Yöntemi:

Rahat bir yerde sırtüstü yaslanın.

Ellerinizi karnınızın ucuna karnınızın üzerine yerleştirin.

Gözlerinizi kapatın. 5’e kadar sayarken burnunuzdan derin nefes alın.

Nefesinizi 2 saniye boyunca tutun, ardından yavaşça 5’e kadar nefes verin.

Seans başına 9 veya 10 kez tekrarlayın.

Bu nefes egzersizini günde 2 veya 3 kez yapın

Kekik

Kekik, akciğer temizleyici elementler olarak hareket eden karvakrol ve terpenler gibi bileşikler açısından zengindir. Bitki, akciğerlerdeki inflamasyonu ve tıkanıklığı azaltmaya yardımcı olur ve akciğer kanallarını açabilir, burun geçişinde hava akışını ve solunum yolunuzun sağlığını iyileştirir.

Astım veya diğer solunum problemleri yaşıyorsanız günde 2 bardak kekik çayı içilmelidir. Çayınızı, taze veya baharat kekiği sıcak suda yaklaşık 5 dakika bekleterek yapabilirsiniz.

Akciğerlerinizi detoksifiye etmek için, bir bardak ılık süt veya çayın içine birkaç damla kekik yağı ekleyin ve en az günde bir kez içirin.

Ayrıca, pişirmede taze veya kurutulmuş kekik kullanın

Meyankökü

Akciğerlerinizi temizleyebilen bir başka etkili bitki meyanköküdür. Anti-inflamatuar ve antioksidan özellikleri, bronşiyal tüplerin inflamasyonu azaltmaya yardımcı olur.

Ayrıca, antibakteriyel ve antiviral özellikleri, hafif akciğer enfeksiyonlarını önlemeye ve tedavi etmeye ve ayrıca bir boğaz ağrısı, bir kuru öksürük veya alerjen maruziyetine bağlı akciğer tahrişini azaltmaya yardımcı olur.

Planta Medica’da yayınlanan bir 2002 çalışmasında, ciddi akciğer enfeksiyonlarının tedavisinde meyan kökü antimikrobiyal ve anti-lejyonella aktivitesi dikkat çekti.

Zencefil

Akciğerleri detoksifiye etmek için zencefil kullanabilirsiniz. Akciğerleri tahriş etmeden önce hava geçişlerinden gelen hava kirleticilerini ortadan kaldırarak akciğerlerin daha etkili çalışmasına yardımcı olan çeşitli kimyasal bileşikler içerir. Aynı zamanda kan dolaşımını artırır.

Dahası, zencefil akciğer kanserinin tedavisinde bile yardımcı olabilir. Anticancer Agents in Medical Chemistry’de yayınlanan bir 2012 araştırması, zencefilin içerisinde bulunduğu macunlarının akciğer macunu olarak kullanılabilir ve akciğer temizliğini sağlayabilir,  akciğeri koruyucu etkisini gösterebilir.

Güçlü akciğerlerin olması için günde 2 ila 3 bardak zencefil çayını içebilirsiniz. Çay yapmak için 1 çay kaşığı dilimlenmiş rendelenmiş zencefili 1 veya 1½ su bardağı kaynatın. 5 ila 10 dakika pişirin. Süzün ve biraz limon suyu ve tadı için bal ekleyin.

Yemek pişirmek için ham zencefil ekleyin. Ayrıca doktorunuza danıştıktan sonra ek alabilirsiniz.

Not: Kalp ya da yüksek tansiyon ilacı kullanan kişiler zencefilden fazla almaktan kaçınmalıdır.

Acı Badem

Bademin bir çeşidi olan acı badem akciğer temizliği için kullanılabilir. Dalak, göğüs ağrılarını hafifletebilir. Akciğer ve göğüs hastalıkları ile meydana gelen kan tükürmeye karşı faydası vardır.

https://www.datcamacunusiparis.net/avrupa-satis.html

Bize bu kelimelerden ulaştınız: datça acıbadem macunu, datça acıbadem macunu ekşi, datça acıbadem macunu Ankara, datça acıbadem macunu içindekiler, datça acıbadem çayı, datça acıbadem macunu sipariş, datça acıbadem macunu faydaları, datça acıbadem macunu kullanımı, datça acıbadem, datça acıbadem macunu iletişim, datça acıbadem detoksu,  akciğer temizliği için, akciğer temizliği acı badem, akciğer temizliği nasıl yapılır, akciğer temizliği kürü, akciğer temizliği ibrahim Saraçoğlu, akciğer temizliği için ne yenmeli, akciğer temizliği nasıl olur, akciğer temizliği için kür, akciğer temizliği