Alkali Diyeti İle Alkali Su Tüketimi

alkali-su-1 Zayıflama konusunda yaptığımız en büyük hata yanlış beslenme ve yanlış diyetler sonucu oluşan, kilo alımlarının vücudumuza yerleşerek, vücudumuzda daha fazla ödem oluşturmasıdır. Vücudumuzda oluşan ödem ise aslında sadece kiloların değil, birçok hastalığında habercisidir. Yanlış beslenme sonucu oluşan ödem yani vücudumuzdaki asitlenmeyi atmak ilk yapmamız gereken durumlar arasında olmalıdır çünkü sağlıklı beslenme adına önemli adımlar atmak istiyorsak eğer, öncelikle vücudumuzun temizlenmesi şart.

Tam da bunun için oluşturulmuş olan alkali diyeti,  alkali reaksiyonlar içeren besinler içerir. Alkali diyette su tüketimi çok önemlidir. Burada içilen su ise diğerlerinden biraz farklıdır. 1 litre suya yarım litre karbonat karıştırılarak, alkali su tüketebilirsiniz. Suyun yemek öncesi ve sonrası düzenli olarak tüketilmesi gerekmektedir.  Asitleri atmanın diğer bir yolu da taze yeşil sebzelerdir.

Alkali oranını dengelemek için, mümkün olduğunca taze yeşil sebze tüketmeniz gerekmektedir. Sebze suyu içmek de asitleri atmak için bir çözüm yolu olabilir. Her gün alınan asidin 3 katı kadar sebze tüketmek gerekmektedir.

Alkali asit dengesini sağlamak konusunda yağ tercihi de oldukça önemlidir. Balık yağı keten tohumu ve zeytinyağı kullanmak ve tüketmek her zaman daha sağlıklı olacaktır. Protein yüklü diyetler asit oranını artıracağından sağlıksız olacaktır.

Alkali diyeti sırasında oluşan su tüketimi vücudun hidrasyonunu yükseltir. İçindeki antioksidanlar sayesinde yağ atılıma sağlanır. Bu su tüketimi sayesinde de gözaltı morlukları ve selülit giderilir.