Alkali Diyeti Sağlıklı Zayıflatıyor

alkali-diyeti-nasil-yapilir_646x340Diyetler konusunda artık uzmanlaşan insanlar çoğunlukta. Çünkü artık böyle bir toplumda yaşıyoruz. Yaşadığımız şartlar, hazır beslenmeye talep artışı, stresli ortamlar derken kilo almak bu durumlar arasında hiç de zor olmuyor ve insanlarda artık bir diyeti bırakıp yenisine başlayabiliyor ne yazık ki. Hal böyle olunca da sağlıksız diyetler etrafta çokça uygulanır hale geliyor.

İnsanın diyet ve kilo problemi karşısında vücudunu tanıması gerçekten de çok önemli. En önemli nokta ise bir uzmandan yardım almak olacaktır. Ama bunların hiç biri için fırsat yok ise doğru diyeti bulup, uygulamak çok önemlidir. Bu diyetlerden birisi olan alkali diyeti ve o diyetle birlikte alkali su tüketimi gerçekten de sağlıklı sonuçlar doğuruyor ve bu konuda pek çok uzmanda aynı görüş üzerinde hem fikirler. Peki, nedir bu alkali diyeti ve alkali su tüketimi ve işte yanıtı:

Söylediğimiz gibi modern yaşam hayatımıza birçok olumluluk getirdiği gibi bazı noktalarda çok büyük zararları oldu. Örneğin doğal beslenmeyi kaybetmeye başladık. Bu nedenle bazı hastalıklar arttı. Öncelikle asit ve alkalinin ne demek olduğunu anlamak için şöyle bir örnek verelim:

Normalde insanın ph’sı yaklaşık 7,4 yani hafif alkalidir. Bunun biraz altı ve üstü normaldir. Ancak 7.35 altı asidik, üstü de alkalidir. Ancak son yıllarda fastfood gıdalar, asitli meşrubatlar, rafine, beyaz şeker ve un, hazır gıdalar beden ph’ını daha asite doğru kaydırdı.

Alkali diyeti ile oluşan alkali su sizi asitli bir vücuttan korur. Sağlıklı bir şekilde zayıflamanızı sağlar. Eczaneden gidip alacağınız İngiliz karbonatını 1 litre suyun içiresine yarım çay kaşığı atarak tüketebilirsiniz ve bunun yanı sıra yanına elma sirkesi ve limon da ekleyerek yağ yakımınızı hızlandırabilirsiniz.

Alkali diyet ile et, süt, şeker, kafein, alkol, yapay ve işlenmiş gıdaları tüketmekten kaçınarak daha fazla taze meyve, sebze, kuruyemiş tüketerek vücudun ph değerini düzenleyebilirsiniz. Kısacası bu diyet ile sağlığınızı koruyabilmek adına bazı besinleri kısıtlamak yerine her besinden önemli ölçülerde alıp, sadece vücudunuzdaki asit dengesini azaltarak sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.