Ayak ve Tırnak Mantarlarından Kurtulmak İçin Kürler

Ayak ve tırnaklarda ortaya çıkan mantarlar deriye yayılır ve ciddi bir rahatsızlıktır. Kendi kendine geçeceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz çünkü maalesef kendi kendine geçmiyor aksine daha çok yayılıyor.

Ayakta çıkan mantarlar derinize yayılır ve derinizi çatlatır, çatlaklar yarıklara dönüşür. Hem acı vericidir hem de görsel olarak çirkindir.

Tırnaklarda çıkan mantar ise tırnağı kalınlaştırır. Tırnağın rengi koyulaşır, kahverengi, sarı veya gri renge dönüşür. Tırnağa yayılır ve tırnağın kurup düşmesine neden olur. Tırnağın altındaki deri kaşınır ve kırmızı renkte olur.

Mantar genelde çevreye bağlı koşullardan dolayı oluşur. Mesela en bilindiklerinden ayağın sürekli ayakkabın içinde olması, yüksek sıcaklık, nemlilik, ayağın sürekli su ile temas etmesi gibi. Ya da kan dolaşım bozukluğu olan, bağışıklığı zayıf olan ya da şeker hastalığı olan kişilerde görülebilir.

Ayak ve Tırnak Mantarlarından Kurtulmak İçin Kürler:

  1. Mantarın olduğu kısma ev yapımı sirke sürün veya ılık suyun içerisine sirke koyun ve ayaklarını o suda bekletin.
  2. Bir litre ılık suya bir paket yaş maya koyun ve ayaklarınızı o suda bekletin. Hafta da dört kez ve birer gün arayla yaparsanız faydasını görebilirsiniz.
  3. Ilık suya bir miktar karbonat ekleyin ve ayaklarınıza bu suyla banyo yaptırın daha sonra ayaklarınızı bu su da yarım saat bekletin.
  4. Bir miktar kaya tuzu, kaya tuzunun iki katı kadar hakiki zeytin yağını alın. (mesela bir su bardağı kaya tuzu ise 2 su bardağı zeytinyağı) Malzemeleri karıştırın ve cam kavanoza koyun. En az yarım ay güneş görebileceği yere koyun ve her gün karıştırın. Bir süre sonra tuz erimeye başlayacak. Daha sonra elde edilen karışımı mantar bulunan yerlere uygulayın. Gece yatarken kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

 

Sizlere tavsiyemiz ayaklarınızı ıslak bırakmayın. Tedaviyi uyguladıktan sonra mutlaka iyice kurulayın. Aynı zamanda sizlere verdiğimiz dört tarifin dördünü aynı anda kullanmayın. İçerisinden sadece bir tanesini seçin ve onu uygulayın.

 

Acil şifalar dileriz.