Diyet Yapmadan da Kilo Verebilirsiniz

Toplum olarak bay bayan ortak problemlerden biride fazla kilolarımız olmuştur. Ancak erkeklere nazaran vücut yapısı gereği çok daha kolay kilo alabilen fakat veremeyen bayanlar bu durumdan oldukça şikayetlenmişlerdir. Önlem alınmadığı taktirde verilmesi daha da imkansız hale gelen fazla kilolar aynı zamanda obezite hastalığına yakalanma riskimizi de arttırmaktadır. Bu nedenle fazla kilolara sahip olmadan kilo vermemiz ve özellikle yaşın ilerlemesine metabolizmanın yavaşlamasına izin vermeden kilo vermemiz gerekmektedir.

Ancak fazla kilolara sahip olan kişiler kilo verme konusunda oldukça zorlanırlar. Özellikle diyet yapma konusunda başarısız olan ve diyet yapmakta zorlanan kişiler bu nedenle bir türlü diyet yapamazlar. Diyet yaparak aç kalacağını, sevdiği yiyecekleri asla tüketemeyeceğini düşünen kişiler bu nedenle diyet yapmayı adetaişkence gibi görürler. Ancak diyet yapmanın asıl amacı kişinin aç kalmasını sağlamak değil sağlıklı ve kalorisi az olan yiyecekler ile beslenmesini sağlamaktır. Eğer sizde diyet yapma konusunda endişe duyuyor ve bir türlü diyet yapamıyorsanız diyet yapmadan da kilo verebileceğinizi unutmayın. Nasıl mı? İşte diyet yapmadan kilo verebilmenin sırları.

Diyet yapmadan kilo vermek için;

– Öncelikle fast-food, hazır ve aşırı yağlı yiyecekleri hayatınızdan tamamen çıkarmanız gerekmektedir.

– Daha çok sebze ağırlıklı beslenmeye dikkat edin ve öğünlerinizin birinde mutlaka sebzeye yer verin.

– Gün içerisinde tükettiğiniz şeker ve tuz miktarına başta kısıtlamalar getirin ve bir süre sonra tamamen bırakmayı deneyin.

– Gün içerisinde mutlaka en az 2 litre su içmeye özen gösterin. Bol miktarda su içmeniz başta sindirim sisteminin hızlanmasına neden olacağı için kolay hazmetmenize ve kilo vermenize yardımcı olacaktır.

– Eğer uygulayabilirseniz yatmadan önce mutlaka bölgesel yağlanmanızın fazla olduğu bölgeleri çalıştıracak egzersizler uygulayın. Bunun dışında gün içerisinde mutlaka 1 saatlik tempolu yürüyüşler yapmayı ihmal etmeyin.

– Ekmek tüketiminize mutlaka kısıtlama getirin ve özellikle kalorisi beyaz ekmeğe nazaran daha düşük olan kepekli, çavdar ya da tam buğday ekmek tüketmeye özen gösterin.

– Öğünlerde tüketeceğiniz yiyeceklerinizi kızartmak yerine haşlama ya da ızgaralama yöntemini kullanarak pişirmeyi ve bu şekilde tüketmeyi tercih edin.

– Kendinize daha fazla hareket alanı sağlayın.

– Kilo vermenize yardımcı olacak bitki çaylarından mate, yeşil çay, sinameki gibi çayları öğün aralarında tüketmeye gayret edin.

– Akşam 7’den sonra mutlaka bir şey yemeyin çok acıkırsanız 1 adet herhangi bir meyveyi yiyin.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

diyet yapmak, diyet yapmadan kilo vermek, diyet yapmadan kilo verme yöntemleri, diyet yapmadan nasıl kilo verebilirim, diyet listeleri, kilo verme yöntemleri, nasıl kilo verebilir, diyetsiz kilo vermek, sağlıklı kilo verme yöntemleri, diyet yaparken nelere dikkat etmeli, diyet ve spor, diyet yaparken spor yapmalı mı, diyette ekmek yenilir mi