Diyette Sıvı Tüketemeyenlere Öneriler

Su diyet sırasında en önemli besindir. Çünkü hem diyetinizin sağlıkla ilerletir, hem de kilo vermenizdeki en önemli etmendir. Ama maalesef, hem diyet döneminde hem normal dönemlerde su içmeyi sevmeyenler için zor bir süreç oluşabiliyor. Peki, suyu sevmeyenler için neler yapılabilir sizler için araştırdık;

Su:

Direkt su içmekten hoşlanmayanlar su dolu sürahinin içine limon ve meyve dilimleri atarak suyu aromalaştırabilirler. Şekersiz komposto alan bu su daha lezzetli hale gelecektir. Bunaltıcı sıcaklarla birlikte vücuttaki su miktarı azaldıkça yorgunluk, halsizlik, dikkat eksikliği gibi sorunlar ortaya çıkacaktır. Özellikle yazın kaybedilen su, vücuda yeniden kazandırılmalıdır.

IMG_8753

Süt ve ayran:

Düşen kan şekeri ve tansiyonu dengelemek için ayran tercih edilebilir. Ayran içmekten hoşlanmayanlar 1 bardak ayran içerisine 1 miktar buz, maden suyu, taze nane ekleyerek daha zevkli hale getirebilirler. Ayrıca 1 su bardağı süt ve 1 mevsim meyvesini blenderden geçirerek sağlıklı bir içecek elde edebilirsiniz.

Ayran

Taze sıkılmış meyve suları:

Günde 1 su bardağı kadar meyve suyu tüketilebilir. Fazla enerji alımını artıracağı için günlük önerilen miktar aşılmamalıdır. Evde yapılmış az şekerli limonata da tercih edilebilir. Limonataya taze nane eklenmesi daha hoş bir lezzet sunacaktır.

Limonata

Sizde vücudunuzdaki su miktarını artırmak için bu yollar başvurabilirsiniz.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Diyet içecekler, içeceklerin kalorileri, kalorisiz içecekler, ayran ile zayıflama, yeşil çay ile zayıflama, su ve diyet, diyet yemekleri, limonata zayıflatır mı? , diyet ve balık, balık ile zayıflama, maden suyu kalorisi, basen eriten diyet, göbek eriten diyet, beden küçülten diyet, zayıflama yöntemleri, zayıflama tüyoları