Dr. Mehmet Öz’den Zayıflama Tüyoları

Yaptığı televizyon programıyla özellikle adından bahsettiren Dünyaca ünlü Doktor Mehmet Öz, basit yöntemlerle kilo vermemizi ve bunun için ne yapmamız gerektiğini anlatıyor.

Mehmet Öz’ün tavsiyelerine kulak veren bayanların programa katılarak bu önemli uyarılarla nasıl kilo verdiklerini gözlerimizle görüyoruz. Mehmet Öz’ün özellikle üzerinde durduğu konu olan obezite bilindiği üzere Dünya’da hızla ilerlemeye devam ediyor. Birçok hastalığı hatta ölümleri beraberinde getiren obezite ile mücadele etmemiz aslında çok basit. Ağır diyetlere girmeden sadece hayatımızda düzenli olarak uygulayabileceğimiz, yaşam şekli haline getirebileceğiz bu tüyolar ile zayıflamak, sağlıklı yaşam sürmek ve birçok hastalığa karşı önlemimizi almak mümkün.

İşte Dr.Mehmet Öz’den Zayıflama Tüyoları

– Yemek yemeyi planlı hale getirin. Neyi, nekadar  ve ne zaman yemek?

– Öğün atlamak midede kazınma yaparak kalori yakmanızı zorlaştırır, bu yüzden öğün atlamamaya özen gösterin.

– Besinleri kızartmaktan çok ızgara, haşlama, buğulama, fırınlama gibi pişirme yöntemlerini tercih edin.

– Susuzluğunuzla açlığınızı karıştırmayın. Çok acıktığınızda bir bardak su için ve gerçekten aç mı? susuz mu? olduğunuzu anlayın.

– Mutfağınızdan pul biberi eksik etmeyin. Sabah saatlerinizde yiyeceğiniz pul biber uzun süre tokluk hissi yaşamanızı sağlayacaktır.

– Öğünlerinizde 11 cm.’lik tabaklar kullanın. Aslında çocuk tabaklarında yemek yemek bir yetişkini rahatlıkla doyuracaktır.

– Hiçbir zaman atıştırmalık gıdaları paketinden alarak yemeyin, bu şekilde ne kadar yediğinizi bilmeyerek daha fazla yiyeceksiniz. Bunun yerine bir yumru aldığınız atıştırmalığınızı başka bir yere ayırarak yiyin.

– Kola, gazoz gibi ya da kafein içeren içeceklerden daha çok yeşilçay gibi yağ yakıcı özelliği olan bitkileri tercih edin.

– Adım ölçer ile günde kaç adım attığınızı hesaplayın eğer gün içerisinde 10 bin adımdan daha az adım atıyorsanız yeteri kadar hareket etmiyorsunuz demektir.

– Bilgisayar, televizyon karşısında birşeyler atıştırmaktan kaçının.

– Şekersiz sakızlar bir nebze de olsa açlığınızı bastırabilir.

– Çorbalar hem sağlıklı hem doyurucudur. Bu yüzden belirli porsiyonlarda ve öğünlerde özellikle sebze çorbalarını tüketmeye özen gösterin.

– Her öğünde bir parça yağsız protein tüketmeyi deneyin. Protein, karbonhidrat ve yağlardan daha fazla sizi başarıya götürecektir.

– Meyve ve sebzeleri doğru olan mevsiminde yerseniz hem daha lezzetli hem daha faydalı olacaktır.

– Yemeğinizin ortasında 30 saniye kadar durun ve ne kadar aç olduğunuzu sorgulayın.

– Tartı aleti yerine mezura kullanın.

– Kremalı yiyeceklerden ve hazır gıdalardan uzak durun.

– Günlük yapmanız gereken spor, egzersiz veya yürüyüşlerinizi ihmal etmeyip bol su içmeye özen gösterin.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

mehmet öz, doktor mehmet öz, öz diyeti, mehmet öz diyeti, mehmet öz tavsiyeleri, mehmet özden zayıflama önerileri, sağlıklı beslenme, sağlıklı beslenme önerileri, sağlıklı beslenme için ne yapmalı, zayıflama tüyoları, diyetsiz zayıflama, kolay kilo vermek