İsveç Şurubu

Sağlıklı yaşamak, 21. yüzyılda önemli bir hale geldi. Çünkü her şey hazır, vitamnsiz ve mineralsiz olmaya başladı. Bu yüzden sağlıksız yaşamı engellemek için sizlere bundan yüz yıl önce İsveçli Doktor Dr. Samst’ın notları arasından bulunan İsveç şurubu hakkında bilgilendireceğiz.

İsveçli Doktor Dr Samst, anlatılan hikayelere göre 104 yaşında aşırı sağlıklı iken attan düşerek ölmüştür. Samst ailesinin uzun yıllar sağlıklı yaşamışlar. 1980’li yıllarda “Tanrının Eczanesi’nden Sağlık” kitabı ile tanınmaya başlıyor. Sonra içeriği daha da genişleyerek bugün ki halini alıyor.

İsveç iksiri olarak da bilinen bu şurup diş çürümesinde, yaraları iyileştirmeye kadar birçok durumda faydalı olduğunu belirtiliyor.

İsveç Şurubunun İçindekiler

Sarısabır (aloevera): Diş ve diş etleri, kabızlık, antioksidan ve olası anti mikrobiyal özellikler, depresyon, öğrenme ve hafıza gibi etkileri vardır.

Ravent kökü: sindirimi kolaylaştırır, fazla alınırsa müshil etkisi gösterir. Bedeni güçlendirici tonik etkisi vardır.

Mirra: Uyarıcı etkiye sahip olduğu için dikkat toplamada ve konsantrasyon artırmada önemli bir yeri vardır, hafızayı güçlendirir.

Cedvar: İştah açıcı, idrar söktürücü, balgam söktürücü, gaz söktürücü, bronşit, nezle gibi durumlarda faydalıdır.

Centiyane: İdrar ve kan söktürücü olarak kullanılır, vücut lekeleri için kullanımı mevcuttur. Kansızlığa, kalp rahatsızlıklarına iyigelir.

Domuzdikeni: Kök idrar artırıcı, adet getirici, kusturucu, müshil ve egzamaya karşı kullanılması ile bilinir.

Doğal kafur: Ciltte oluşan yara, döküntü kaşıntı, sivilce gibi şeyleri giderir.

Sinemaki: güçlü müshil etkisi ile bilinir.

Melekotu kökü: sindirim sistemine iyi gelir, iştah açar. Krampları giderebilir. Hazımsızlığa iyi gelir.

Eğir kökü: Mide ekşimelerini giderir. Sindirim uyarıcı ve safra salgılarını arttırıcıdır.

Besbase: Harika bir sakinleştirici ve vücudu kuvvetlendirici olarak kullanılır

Tarçın: Kan şekerini düzenler

Safran: Obeziteyi önler, iştahı ve stresi düzeltir, kanser riskini azaltabilir.

Kakule: Sindirim sistemimizin rahatlamasını sağlamasının yanında hazmı kolaylaştırır. İdrar ve gaz söktürmesi, Mide ağrıları, migren, reflü, mide bulantıları için kullanılır

Tabii kanyak: Alköldür, sindirime gelir.

İsveç şurubu ne işe yarar?

Hafızayı güçlendirir.

Vücut üzerindeki yaraları iyileştirir.

Ağız ve Diş Sağlığı için kullanılır.

Mide sorunlarına iyi gelir

Safra Kesesinde yaşanan ağrıları azaltabilir

Doğumu kolaylaştırır

Çocuklar için oldukça faydalıdır

Sara hastalığı için faydalıdır

İsveç Şurubu Nasıl Kullanılır?

Sabah-akşam birer tatlı kaşığı su ile inceltilerek içilir. Rahatsızlığınıza göre ölçü bir çorba kaşığına kadar çıkabilir. Ciddi rahatsızlığı bulunan kişiler için ise her öğünden yarım saat önce ve sonra, 1 çorba kaşığı iksir, yarım fincan bitki çayı içerisinde incelterek içilmesi uygundur.

Yarlar üzerine uygulama şekli ise bir pamuk ya da bez şurup ile nemlendirilir. Daha önce taşıyıcı bir yağ ile masaj yapılan yere kompres yapılır. Üzerine bir naylon parça koyup bir bez ile bağlanarak sarılır.  Hastanın rahatsızlığına göre 2-*-4 saat bırakılabilir. Hasta dayanabilirse gece boyunca bırakmak daha uygundur.

Bize Bu Kelimeleri Kullanarak ulaştınız: İsveç şurubu, İsveç şurubu nedir, İsveç şurubu nasıl kullanılır, İsveç şurubu içeriği, İsveç şurubu kullanıcı yorumları, İsveç şurubu kullananlar, İsveç şurubu sipariş ver, İsveç şurubu nasıl sipariş verebilirim, İsveç şurubu nereden satın alabilirim, İsveç şurubu fiyatı, İsveç şurubu ankara, İsveç şurubu İstanbul, İsveç şurubu izmir, İsveç şurubu bursa, İsveç şurubu konya, İsveç şurubu almanya, İsveç şurubu Amerika, İsveç şurubu Hollanda, İsveç şurubu Danimarka.

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.