Karanfil Nasıl Kullanılır ? Ne İşe Yarar ? Faydası Nedir ?

Karanfil tüketmek çok önemlidir çünkü genelde baharat olarak tüketilen karanfil tat koku veren ve bir besin olmanın yanında karanfil faydaları say say bitmeyen oldukça faydalı bir baharattır.  Karanfil genç yaşlı herkesin tüketmesi gereken ve her evde bulunması gereken bir besindir. Karanfil sipariş ver

Karanfil güzel tadı muhteşem kokusu ile ülkemizde ve dünyada oldukça fazla tüketilen bir baharattır zaten baharatta herkes tarafından sevilen ve tüketilen bir besindir.

Karanfil Sinüzite İyi Gelir : Sinüzit sorunu olanlar için özellikle kış aylarında sinüzitin verdiği baş ağrılarından dolayı hayat zehir olur. Birçok uzman sinüzitleri temizleyici özelliğinin olduğunu söylemektedir. Bunun için karanfil tozunun burundan çekilmesini önermektedirler.  Fakat bunu yaparken dikkat edilmesi gerekir çünkü karanfil tozu da en az karanfil kadar etkilidir.

Karanfil Şişkinliği İyi Gelir: Karanfil su ile karıştırılarak veya çay olarak hazırlanıp içilebilir. Bu şekilde bağırsaklarda karın bölgesinde meydana gelen şişkinlik şikayetlerine önemli ölçüde çözüm üretir ve rahatsızlığı giderir.

Soğuk Algınlığına İyi Gelir: Soğuk algınlığına karşı karanfil yağını incelterek bal karıştırıp içmenin faydalı olduğunu söylenir. Bunun için ılık suya bir miktar karanfil yağı karıştırılır ve bu karışıma da bir miktar bal eklenir ve bu şekilde tüketilir. Günde 2 veya 3 kere içmek öksürüğün etkisini azaltır veya tamamen geçirir.

Karanfil Strese Karşı İyi Gelir: Karanfil, meydana gelen gevşeme ve rahatlamalar stresi de aynı zamanda azaltır.. Bir aromalı çaya  nane ve karanfil katarak tüketmeniz stresle mücadele açısından bünyenize inanılmaz bir katkı sağlar.

Temizleyici Özelliği Vardır: Karanfilin içerdiği kadar uçucu yağ hiçbir bitkide bulunmamıştır. Bu yüzden mükemmel bir antioksidandır. Çok zengin içerdiği potasyum, sodyum, fosfor, demir , A ve C vitamini ve diğer önemli mineraller sayesinde genel anlamda vücudu serbest radikallerden ve zararlı mikroplardan temizler.

Karanfil Kaygıyı Giderir: Deride meydana gelen kaşıntılardan dolayı meydana gelen sinir bozukluklarını giderir. Antioksidan özelliği sayesinde sinir sistemi üzerinde de olumlu yönde etkisi vardır. Stresle mücadele eder ve stres kaynaklı hastalıklara yakalanma riskini azaltır.

Bize bu kelimeleri kullanarak ulaştınız ; karanfilin faydaları , karanfilin zararları , karanfil zayıflatırmı , karanfilin saça faydaları , karanfil çayı nasıl yapılır , karanfil nasıl kullanılır , karanfil çiğnemek , karanfil ağacı , karanfil , karanfil faydaları nelerdir , faydaları nelerdir  , karanfil , iyi gelir , baharat