Kekik Yağı ve Susam Yağı Eklem Ağrıları İçin Kullanılır mı?

Eklemsel ağrılar hemen hemen herkesin problemidir. Bu problem için esansiyel yağ kullanmayı düşündünüz mü? Sizle için bugün susam yağını ve kekik yağını açıklayacağım. Ayrıca bu yağların neden ağrı kremi olarak kullanıldığını da açıklamış olacağız.

Susam Yağı

Susam tohumlarından elde edilen susam yağı, daha az bilinen bitkisel bir yağdır, ancak normal bitkisel yağlara en sağlıklı alternatiflerden biridir. Sesamum indicum adlı bilimsel isimle bilinen susam tohumları, esas olarak Afrika’da bulunan sarımsı kahverengi tohumlardır, fakat aynı zamanda Hint Yarımadası’nda da daha az sayıda bulunurlar.

Susam yağı son yıllarda oldukça popülerlik kazanmıştır, çünkü bu ürünün çıkarılması nispeten ucuzdur (basit sıcak su yüzdürme veya çeşitli presleme teknikleri). Bununla birlikte, susam yağı, tohumlar tamamen olgunlaştığı zaman elde edilir, yani dış kabuklar patlar. Yemeklerde kullanılabilir ve en çok Çin, Japon ve Güneydoğu Asya yemekleri ve Orta Doğu mutfaklarında da dahil olmak üzere Asya mutfağında kullanılır.

Kekik Yağı

Kekik ortak bir bitkidir ve genellikle bir baharat veya baharat olarak kullanılır. Ayrıca kekik, bitkisel ve ev ilaçlarında da kullanılmaktadır. Botanik olarak Thymus vulgaris olarak bilinir.

 

Kekiğin tıbbi özellikleri, esas olarak, taze çiçek ve yaprakların buhar damıtma yoluyla ekstrakte edilen uçucu yağlarından gelir. Esansiyel yağların ana bileşenleri alfa-thujone, alfa-pinen, camfen, beta-pinen, para-cymene, alfa-terpinen, linalol, borneol, beta-kariyofil, timol ve karvakrol’dür.

Kekik Yağı ve Susam Yağı Eklem Ağrıları İçin Kullanılır mı?

Bu özel yağlar ağrı giderici özellikleri ile bilinir. Hadi daha detaylıca inceleyelim.

Susam Yağı Kemik Kalitesini İyileştirir

Bakır, çinko ve kalsiyum vücuttaki kemik büyümesinin yegâne olduğu üç mineraldir, bu da diyetinizde uygun bir susam yağı seviyesini koruyarak, kemik büyümesi ve gelişiminin oranını arttırabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca kemiklerin iyileşmesini hızlandırır. Yaşlandıkça susam yağı kemiklerdeki osteoporoz ve yaşla ilgili çeşitli zayıflıklardan korunmanıza yardımcı olabilir.

Susam Yağı Enflamasyonu azaltır

Bakır doğal bir antienflamatuar maddedir. Gut ve artrit gibi çeşitli rahatsızlıkların inflamasyonunu ve rahatsızlığını azaltmaya yardımcı olabilir. Eklemlerin şişmesini azaltır ve kemikleri ve kan damarlarını güçlendirir, böylece ağrısız bir iltihap olmaksızın uzun yıllar boyunca çerçevenizi güçlü ve sağlam tutmaya yardımcı olur.

Kekik Yağı Anti spazmodik özellikleri vardır

Dünya çapında milyonlarca insan spazm nedeniyle öksürük, kramp ve ağrılar çekiyor. Solunum yolları, sinirler, kaslar, bağırsaklar veya diğer organlarda meydana gelebilecek spazmlar istenmeyen ve aşırı istemsiz kasılmalardır ve öksürük, konvülsiyon, sara veya histerik atak, kramp ve kas ağrıları, karın ve bağırsak ağrısına ve hatta spazmodik sonuçlara neden olabilir.

Kekik Yağı antiromatizmal özellikleri vardır

Romatizma, artrit ve gutun iki temel nedeni vardır. Birincisi yanlış veya engellenmiş dolaşımdır ve ikincisi kan dolaşımındaki ürik asit gibi artan bir toksin konsantrasyonudur. Kekik esansiyel yağı, bu iki problemi de çözebilir. Bir idrar söktürücü olduğundan idrarı arttırır ve toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Bir uyarıcı olarak dolaşımı harekete geçirir ve bu sorunu ayrı bir şekilde ayırır. Timolün antienflamatuar özellikleri iyi bilinmektedir ve bazı kekik yağı çeşitlerinde% 70’e varan oranlarda timol bulunmaktadır. Bu güçlü bileşik, eklemlerinizin ağrısını hafifletmeye ve daha iyi hareket aralığını artırmaya yardımcı olurken, aynı zamanda bu bölgelere kan akışını destekleyerek, artritik belirtilerinizi daha güçlü ve daha fazla kontrol etmenizi sağlar.

Görüldüğü üzere bu iki yağ vücuttaki ağrıları gidermek için kullanımı mevcuttur. Peki, bu iki yağın aynı anda aynı içerikte bulunan orjin krem hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak ister misiniz?

Bu makalede yazılan yazılar sadece bilgi amaçlıdır

Orjin Krem bir ilaç değildir, takviye edici üründür!

Bize bu kelimelerden ulaştınız: orjin kremi, orjin krem nedir, orjin krem faydaları, orjin krem kullananlar, orjin krem, orjin krem fiyat, orjin krem Ankara, orjin krem ankara satış noktaları, orjin krem avrupa siparis, orjin krem Almanya, orjin krem almanya siparis hatti, orjin krem Avrupa, orjin ağrı krem, orjin ağrı kremi, orjin ağrı kremi fiyatı, orjin krem bayilik, orjin krem beylikdüzü

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.