Moringa Çayı Nedir? Moringa Çayı Kızlar Soruyor ve Kullanıcı Yorumları

moringa-ne-ise-yarar-icindekiler

Uzak doğunun eşsiz dağ eteklerinde yüzlerce faydalı ve zengin içerikli bitki yetişiyor. Bu bitkilerden biri olan Moringa hepimizin kalbini kazanacak harika bir bitki. Moringa’ya süper bitki diye tabir etsek yalan olmaz çünkü hem besleyici hem de vitamin ve mineral deposu olan bu bitki dünyanın önemli bitkilerinden biri.Bu yüzden Hindistan, Pakistan ve Nepal’de ismi mabet ağacı olarak da bilinir. Bir avuç moringa yaprağı içinde havucun 10 katı A vitamini, portakalın 12 katı C vitamini, sütün 17 katı kalsiyum, muzun 15 katı potasyum, ıspanağın 25 katı demir, yoğurdun 9 katı protein bulunmaktadır.

moringa-nedir

Latince ismi Moringa Oleifera olan bitki geçmiş yüzyıllardan bu güne kadar cilt enfeksiyonları, anemi, anksiyete, astım, katarak, nefes darlığı gibi rahatsızlıkların semptomlarının azaltılmasında yardımcı takviye olarak kullanılmaktadır. Ağacı tohumu ve yapraklarıyla beraber kullanılan moringa hem sebze gibi tüketilebiliyor hemde yaprakları kurutularak çayı yapılabiliyor.

moringa-kullananlar

Antioksidan ve antitoksin görevi gören Moringa bitkisi vücuttan zehrin ve kimyasalların atılmasında etkili bir takviye gıda. Ayrıca görme konusunda rahatsızlığı olan kişilerde görme kalitesini artırmaya yardımcı oluyor, mineral ve protein içeriği sayesinde uzun süre tok tutuyor. Lifli bir yapıya sahip olması ile sindirimi ve hazmı kolaylaştırıyor.

moringa-faydalari-ve-kullanimi

Hücrelerin yaşlanmasını geciktirerek cilde ve saça oldukça önemli katkılar sağlıyor. Enfeksiyon ve bakterilerle savaşıyor bağırsak parazitlerinin atılmasında ve ödem, şişlik gibi rahatsızlıkların giderilmesinde büyük yardımlar sağlıyor. Zayıflamak isteyenlere, detoks yapmak isteyenlere oldukça olumlu etkiler sunan moringa çayı emziren annelerin sütünün artmasında da önemli bir role sahip. Moringanın hamilelerde kullanılmaması öneriliyor ve uzmana danışarak tüketmeleri tavsiye ediliyor.

Bize Bu Kelimelerden Ulaştınız

moringa kullananlar, moringa çayı yorumları, moringa bitkisi, moringa çayı kullanımı, moringa çayı şikayet, moringa çayının zararları, moringa çayı kullanıcı yorumları, moringa çayı şikayetleri, moringa çayı kızlar soruyor, moringa çayı kadınlar kulübü, moringa çayı ekşi sözlük, moringa çayı, moringa ahmet maranki, moringa ibrahim saraçoğlu,