Sadece Salata Yiyerek Zayıflanır Mı?

Diyet denince akla hemen belirli gıdalar gelir bunlardan ilki de salatadır. Ama her şeyin tüketilme aşaması ve durumu zayıflamamız üzerinde farklılıklar gösterebilir. Yani salata her ne kadar düşük kalorili sebze karışımlarından yapılsa da zayıflama sürecinde çoğu zaman tek başına pek işe yaramaz. Hatta bazen tehlikeli olabilir. Nasıl mı?

ton-balikli-salata

*Salata yiyerek beslenmek tek çeşit beslenme anlamına gelmektedir. Bu durumda vücut protein almadığı için kendisini sindirmeye başlar ve yağ yerine kaslardan kilo kaybedilir. Kas kaybı metabolizma hızınızı yavaşlatır.

*Sebzelerin %80 su olduğu için salata mideden çok hızlı boşaltılır ve hızla acıkmanıza neden olur.

akdeniz-salata

*Salatalara konulan soslar çoğu zaman göze gözükmez, ancak bu soslarda ciddi miktarda kalori vardır.

*Çoğu zaman salata yapılırken içine mısır, ceviz gibi kalorisi yüksek besinler konulur ve birde soslar konulunca ortaya tam bir kalori bombası çıkar.

Salatayı sağlıklı hale getirmek için yapılacaklar:

*Yemekle birlikte tüketilmeli bu sayede midede şişer ve hemen boşalmaz.

Salata-caprese1 (1)

*Yemeğe çorba yerine salata ile başlarsanız, çiğneme duygunuzu tatmin edeceğiniz için ana yemeği daha az yersiniz.

*Salata ile başladığınız yemekte 1 bardak ayran veya yoğurt yemeyi ihmal etmeyin. Salata ve ayranınız bittikten sonra bir et veya sebze yemeği tercih edersiniz. Yanında da sağlık için 1 dilim esmer ekmek eklemeyi unutmayın.

Sizlerde salatanın nasıl masum hale geldiğini öğrendiğinize göre beslenme sırasında bu önerilere uyabilirsiniz.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Salata tarifleri, salata kilo yapar mı, salata diyeti,  salata soslarının kalorileri, tavuklu salata tarifi, salata ile zayıflamak, ayran diyeti, salataların kalori miktarları, besinleri kalorileri, kalori cetveli, diyetlerin kalorileri, ideal kilo oranı, ideal kilo nasıl hesaplanır, meyveler kilo aldırır mı, meyvelerin kalorileri.