Sarımsak Çayı Diyeti İle Ödem Atın

sarimsakcayi2_450Diyetlerle birlikte alınan besinlerde çok önemlidir. Bunun için yapılması gereken her şeyin sağlıklısını, en enerji verenini tüketmekte fayda var ama bunun için önemli olan noktalardan birisi de alternatif tıbbın çok yaygın olduğu günümüzde bunu değerlendirip ona göre besinler tüketmekte fayda var, bunun için en güzel örneklerden birisi de sarımsak çayı ve onunla birlikte gelen sağlık, zayıflama gibi ilgi alanımıza giren konular büyük ilgi çekmektedir.

Günümüzde de yaygın diyetler arasına giren sarımsak çayı diyeti birçok ünlü isminde zayıflamasına örnek olarak gösteriliyor. Sarımsak çayı düzenli olarak tüketildiğinde metabolizmayı hızlandırıyor ve bu sayede kişinin ödem atmasını sağlıyor fakat sarımsak çayı kullanımı ile birlikte düzenli yapılacak olan spor da bu durumu hızlandıracaktır. İçeriğindeki zencefil ile de yağ yakımını hızlandırır. Sarımsak çayı ile uygulanan diyet ile birlikte kısa zamanda kişi istediği kiloya ulaşabilecektir.

Uzmanlar diyet yaparken sık sık küçük porsiyonlarla yenilmesini aralarda günde en az 2 kere 1 büyük fincan sarımsak çayı içilmesi önerilmektedir. Salata ve çorbaların diyet listelerin de eksik edilmemesi gerekmektedir. Ekmekten özellikle de beyaz ekmekten uzak durulması gerekmektedir.

Sarımsak Çayı Tarifi:

3 parça zencefil

3-4 diş sarımsak ve

Limon suyu

Hazırlanışı:

1 litre suda ince ince doğranan yada rendelen zencefil kaynatılır, su ve zencefil iyice rendelendikten sonra ezilen 3-4 diş sarımsak bu malzemelerin içerisine eklenir. 5-6 dakika demlendikten sonra soğutulup içilir.

Sabah akşam yediklerimize dikkat ederek büyük fincanla içilmesi önerilmektedir ve gün içerisinde hafif egzersizler yapılmalıdır. 1 ay boyunca kullanımı sonunda gözle görülür bir kilo kaybı yaşayacaksınız