Tatlandırıcı Kullananlar Dikkat

yapay-tatlandiriciDiyetler konusunda artık çok fazla fikir sahibiyiz ama diyet yaparken kullanılan besin çeşitlerinin, diyet besinlerin, tatlandırıcıların içeriklerini biliyor muyuz? Neye göre nasıl tüketiyoruz?  Diyet sırasında çok önemli hale gelen maddelerden birisi olan tatlandırıcılar ile ilgili şu sıralar çok şey yazılıp çiziliyor. Peki, bu durum karşısında uzmanlar ne diyor? , ne öneriyor? Sizler için araştırdık;

Araştırmalarda yayımlanan verilerde ortalama bir Amerikalının yılda 15 kilogram tatlandırıcı kullandığını görüyoruz. Yapay tatlandırıcıları içeren ürünler, meşrubatlar, fakat bunun yanında yaklaşık 6 bin üründe de yapay tatlandırıcı kullanılıyor ve ne yazık ki tatlandırıcılar, bebek gıdalarında, donmuş yemeklerde ve hatta yoğurtlarda kullanılabiliyor.

Birçok insan kalori alımlarını azaltabilmek için tatlandırıcıları kullanır. Fakat bazen bunun tersiyle karşı karşıya kalınabilir. Bu konuda birçok araştırma yapılmıştır. Yeni yayımlanan bir araştırma tatlandırıcıların yemek borusunda ve mide de yer alan tat alıcıları etkilediğini göstermiştir.

İnsülin şekeri dengeleyen hormon, olmasının yanı sıra vücut yağının birikimine yol açar. Aynı zaman diliminde beynimizdeki tokluk merkezine kimyasal sinyaller gider. Beynimizin kafası karışır ve aslında gerçekten kalorinin gelip gelmediğini anlayamaz. Sonuçta kendinizi daha aç ve daha az doymuş hissedersiniz bu da kilo almanıza neden olur.

Şeker hastalarının dikkat etmesi gereken bu durum, günde iki servis porsiyonu ile şeker hastalarının kendini sınırlamasında fayda var çünkü bir küçük paket tatlandırıcı, bir kutu meşrubata eşdeğerdir.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Tatlandırıcılar, tatlandırıcıların zararları, bitkisel tatlandırıcılar, sağlık ve beslenme, sağlıklı diyet, diyette kurallar, zayıflama ürünleri, zayıflatan besinler, besinlerin kalori değerleri, diyet ve sağlık, popüler diyetler, aylık diyet listeleri, diyetisyenler