Teff Tohumlu Çay Zayıflatır Mı?

Teff Tohumlu Çay Zayıflatır Mı?

Teff tohumlu çay aslında hepimizin bilinçli olarak tüketmesi gerektiği insanı hayretlere düşüren özel bir tahıl tohumudur. Teff tohumlu çayı bu kadar özel kılan şeyi sizinle paylaşacağız fakat öncelikle teff tohumu nedir neye iyi gelir içeriğinde hangi bileşenler var bunlara bakalım.

Teff Tohumlu Çay Nedir? Faydaları Nelerdir?

Hepimiz vücudumuzun güçlü, sağlıklı ve enerjimizin de yerinde olmasını isteriz. Fakat bunun için yeterince bilinçli ve özenli davranmamız gerekirken çoğumuz işin kolayına kaçarak sağlıksız zararlı ürünler tercih ederiz. Oysa doğada öyle faydalı değerli ve besin değeri yüksek bitki ve nebatat vardır ki hayran kalmamak elde değildir. Teff tohumlu çay da işte bu hayran kalınası nebattan biridir. Dünyada sadece Endonezyada bulunan teff tohumu kalsiyum protein ve antioksidan deposudur. Kemiklerim güçlendirir tırnak kırılmalarını önler, diş ve diş eti hastalıklarını tedavi eder. İçerindeki proteinler ise vücud direncini korur kansızlığı önler ve kaslarımızı güçlendirir.

Bunların dışında mide rahatsızlığı çekenleri rahatlatır çünkü yemeklerden önce içildiği için yediğimiz ürünlerin sindirimini kolaylaştırır. Aynı zamanda gluten içermediği için gluten hassasiyeti olan kişilerinde ishalini önleöiş olur. Besinlerin emilimine de katkı sağlar. Metabolizmanın düzenli ve sağlıklı çalışmasını destekler böylelikle hem dengeli hem enerjik hem de güçlü bir bünye ile kilo vermek mümkün olacaktır.

Teff Tohumlu Çay Kullanımı

Yemeklerden önce kullanılan teff tohumlu çay tamamen doğal bir üründür. Tahılın çay haline getirilmesiyle oluşturulan ürün kaynamış suya atılıp demlenir. İçimi hoş bir çaydır. Farklı bitkilerle de karıştırılarak hem hastalıklara hem de bağışıklığın güçlendirilmesine imkan sağlar.

Teff Tohumu İçindekiler

Teff çayı, yeryüzündeki en besleyici alternatif tahıllardan biridir. Kalsiyum, lif, protein ve antioksidanlar sunar.Ürünün içeriğinde hiçbir kimyasal madde bulunmaz tamamen doğal bir tahıl çayıdır.