Unutkanlığı Önleyen Besinler

Diyette olun ya da olmayın hepimizin sağlıklı beslenmeye, hangi yaşta olursak olalım zekâmızı beyin kalitemizi tazelemeye ihtiyacı vardır. Peki, bu durumu nasıl gerçekleştirebiliriz?  Tabi ki bazı besinler ile. Bizde hem diyet sırasında size büyük kolaylık sağlayıp dikkatinizi, zihninizi toplamaya yardımcı olacak hem de sağlıklı adımlar atmanızı sağlayacak olan bu besinleri şöyle sıralayabiliriz;

Balık:

Yapılan bir araştırmaya göre balık tüketimi, hafıza kaybı riskini %20 oranında azaltır.

b_lufer_izgara

Kahve:

1 fincan kahve ile dikkatinizi kolayca toplayabilirsiniz.

bi-yudum-kahve

Kuruyemiş:

Yeterli ölçüde tüketildiğinde enerjiniz ve düşünce kapasiteniz daha uzun olacaktır. Günde bir veya iki avuç tüketebilirsiniz.

cubura_alternatif_kuruyemis

Su:

Dikkatinizi toplama ve bilgileri hatırlama kapasitenizi etkiler. Günde en az 8 bardak içtiğinizden emin olun.

1

Yulaf:

Yavaş sindirilen bir besindir. Uzun süreli enerji vererek beyin gücünüzü artırır.

sahurda-yenmesi-gereken-besinler-yulaf-ezmesi

Yumurta:

Hafızanızı ve beyin gücünüzü kuvvetlendirir.

1021021_f991df7d8e0c21e4c0d51c7a0c02f130_600x600

Çikolata:

Yapılan bir araştırmaya göre 30 gün boyunca iki fincan sıcak kakao içmek, hafızayı kuvvetlendirir ve yaşlılarda kan akışını hızlandırır.

cikolata

Sizde bu besinler ile hafıza problemlerine ve günümüzün rahatsızlığı haline gelen unutkanlık hastalığına dur diyebilirsiniz.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Unutkanlığı önleyen besinler, yumurtanın faydaları, çikolatanın yararları, yulaf zayıflatır mı, lifli yiyecekler, balığın faydaları, kahve diyeti, kahve kilo aldırır mı,  hangi kuruyemişler kilo aldırır, faydalı kuruyemişler hangileridir, doğal yollarla zayıflama, zayıflama haplarının zararları, sağlıklı kilo vermek