Yağ Yakıcı Bitkilerle Zayıflayın

İştah ve açlık duygularını bastıran şifalı otların öğütülerek zayıflama çayı olarak hazırlanmış hali ekstra kilo vermeyi sağlamaya yarar sağlamaktadır.

Maydanoz

Metabolizmayı hızlandırarak bağ dokusunu güçlendirmeye yara sağlamaktadır. Maydanoz tüketmek ve çayını içmek, ödemlere ve vücudun su toplamasına karşı çok etkili bir yöntem olarak bilinmektedir.

Adaçayı

Zayıflamak isteyenler için iştah kesici olarak kullanılmaktadır. Çay ve yemeklerde baharat olarak da kullanılmaktadır.

adaçayı

Fesleğen

Vücutta birikmiş fazla suyu atmaya yarar sağlamaktadır. Üstelik içindeki eter yağların ruh halini yükselten bir etkisi bulunmaktadır.

Kekik

Sindirim problemlerine tedavi edici etkiye sahip olmakla birlikte metabolizmayı da hızlandırmaktadır. Bağışıklık sistemini güçlendirmenin yanı sıra yorgunluktan şikayet edenlere enerji vermektedir.

Biberiye

Sindirimi düzenlemeye yardımcı olur. İyi bir canlandırıcıdır, kan dolaşımını hızlandırır ve cildi sıkılaştırır. Et yemeklerinde de kullanabilirsiniz.

biberiye1

Tere

Vücuttaki yağ yakımını hızlandırmaktadır. İnce yaprakları pişince acılaştığı için çiğ tüketmek gerekmektedir. Aynı zamanda içerisinde birçok vitamin barındırmaktadır.

Sinamaki

Kalın bağırsakta suyun emilmesini önlemeye yardımcı müshil görevi yapar. Uzun süreli kullanımlarda bağırsaklarda yan etkilere yol açabileceğinden idrar söktürücü özelliği bulunan rezene ve nane gibi bitkilerle güçlendirilmesi gerekmektedir.

At kuyruğu

Bitkisi idrar sökücü özelliği ile bilinmektedir. Yağ dokularını eritmeye yardım eden bitki yaraların iyileşmesine de yardımcı olmaktadır. Lakin tüm idrar söktürücü bitkilerde olduğu gibi fazla dozda kullanırsa böbreklere zarar verebilmektedir.

civanperçemi

Civanperçemi

Tatlıya karşı iştahı kesmeye yardımcı olmaktadır. Tokluk hissi verir. Tazelik veren lezzeti, ağır yemeklerin tadını da hafifletmektedir.

Balık otu

Bünyenin kimyasını hızlandırmaya yarar sağlayarak zayıflamaya yardımcı olmaktadır. İçerisindeki maddeler tırnakları güçlendirerek saçlara parlaklık vermektedir. Salata ve meyveli içecekler içinde de kullanabilmektedir.

 

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

bitkisel çay, zayıflama, yağ yakıcı, yağ yakıcı bitkiler ile zayıflanabilir mi, bitkisel çaylar ile zayıflanabilir mi, kilo vermek için ne içmeli