Yeni Evli Çiftler Neden Kilo Alıyor?

Yeni evlenen çiftler onca koşuşturmadan henüz yeni kurtuldukları için rahatlamak ve kolay bir hayat sürmeye yönelebiliyorlar. Bu da beraberinde hareketsiz bir yaşam ve bol miktarda yemek oluyor. Haliyle bu kadar tüketilen yemek vücudumuza yerleşerek fazla kiloların dostu oluyor. Bu durumun farkına kısa sürede varamıyor çünkü çift aynı zamanda kilo alımına başladığı için birbirlerinde ki değişimin bazı zamanlarda farkına bile varmaya biliyorlar. Pek, ama fazla kilolar neden ortaya çıkıyor? Her gittiğiniz misafirlikte zorla ikram edilen yemekler, tatlılar, börekler, arkadaş ortamında sağlıksızca içilen içkiler, yemek derken fazla kilolardan bir türlü kaçamaz oluyorsunuz. Sağlığınız başta olmak üzere dış görünüşünüzün dahi değişime uğradığı bu durum sizi ve psikolojinizi alt üst etme gücüne sahiptir.

Genellikle gece atıştırmaları kilo almamıza neden olmaktır. Çiftler gece geç saatlere kadar televizyon karşısında sürekli bir şeyler atıştırmaları vücutta birikecek olan yağlarında oluşmasına köprü hazırlayabilir.

Evlenen kişiler neden kilo alır?

Yeni evlenen çiftlerin kilo almalarının ilk sebepleri arasında yer alan beslenme düzeni yer almaktadır. Bu durumun üstesinden gelebilmek adına sağlıksız ve bozulan beslenme düzenini değiştirerek daha sağlıklı yiyeceklerden yana seçiminizi yapabilirsiniz. Kilo alma bazen tamamen psikolojik bir çöküş nedeni ile meydana da gelebilir. Bireyin psikolojik sorunlar yaşaması onu yemek yemeye veya başka bir şeye yönelmesine götürebilir.

Hangi besinler kilo aldırmaz?

Kilo almadan ve daha sağlıklı beslenme düzeni sağlamak için kilo aldırmayan besinlerden yana tercih etmelisiniz. Lifli yiyecekler hafif beslenme düzeninizin başında gelir. Kilo aldırmaması ile birlikte uzun süreli tok kalmanıza da yardımcı olacaktır. Meyve olarak karpuz, mandalina, kivi, muz, elma gibi lifli yiyecekler sağlıklı olmalarının yanı sıra yemek yeme iştahınızı da keserek uzun süreli tok kalmanıza yardımcı olabilirler.  Bununla birlikte vücudumuzu aşırı miktarda beyaz ürünler, et türü gıdalar ve karbonhidratı düzensiz bir şekilde almamız zayıflamamızı sağlamaz aksine kilo alımının başlangıcı da olabilir.  Her besinden yeteri kadar almamızda fayda var. Vücudumuzun gereğinden fazla faydalı besin depolaması fazla kiloların yerleşeceğine ve pek de sağlıklı bir hayatımızın olmayacağını işaret edebilir. Bu nedenle her gıdadan yeteri kadar almanız kilo verme süreciniz de büyük bir yardımcınız olabilir.

Egzersiz

Hemen herkesin kilo verme de ihtiyaç duyduğu unsurlardan bir tanesi de egzersizdir.  Düzenli ve sağlıklı bir şekilde uygulandığı zaman zayıflama sürecimizde bizlere yardımcı olacaktır. Ancak yoğun iş temposu ve yorgunluktan kaynaklanan hareketsiz yaşam kilo almaya neden olmaktadır. Egzersize ise yeteri kadar zaman ayrılmaması kilolar ile mücadele etmemize neden olacaktır. Düzenli bir egzersiz programı ile vücudunuzun daha sıkı, fit ve sağlıklı bir görünüme sahip olmasında yardımcı olacaktır.

Bitkisel çaylar tüketin!

Son zamanlarda popüler olan ve bitki çaylarının kilo verme üzerinde büyük bir etkiye sahip olduğu bilinmektedir. Düzenli olarak tüketimi sağlandığı zaman hem diyetimize yardımcı olur hem de egzersiz sonrası kaslarımızın gevşeyip rahatlamasına da faydalı olabilir.

Düzenli uyku!

Hemen herkesin yoğun ve tempolu bir yaşantısı olduğunu biliyoruz. Koşuşturma sabah erken saatlerde başlamaktadır.  Bu nedenle uykumuzu tam anlamı ile alamamamız gün içerisinde etkisini göstermektedir. Aynı zamanda kilo almamıza da neden olabilen uykusuzluk bünyemizin bozulmasına neden olacaktır. Akşam erken saatlerden yatmamız sabah uykumuzu almasına yardımcı olacaktır.

 

 

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

evlenen çiftler neden kilo alıyor?, fazla kilolardan kurtulmak, hangi besinlerde kilo aldırmaz?, düzenli beslenme, egzersiz, spor, sağlıklı beslenme, evli çiftlerin kilo sorunu, düzenli uyku, bitki çayları, sağlıklı zayıflama, ideal kilo, fazlalıklardan kurtulmak, evlenen kişilerde neden kilo alıyor?, kilo verme, zayıflamak.