Zayıflamaya Yardımcı Besinler

Su

Her gün tükettiğimiz bu içecek en çok tüketilmesi gereken besinlerden biridir. Gün boyunca 8 bardak su içmek, zararlı toksinlerin ve metabolize edilen yağların vücuttan atılmasına yardımcı oluyor.

Yoğurt
Güçlü kemikler için vücuda destek sağlayıp obezite, tansiyon, kanserle savaşır. Yapılan çalışmalarda süt ve süt ürünlerinden aldığımız kalsiyumun kilo kontrolünde çok önemli bir yeri olduğu gösteriliyor.
Enginar
Enginarda bulunan “cynarin” isimli madde vücuttaki toksinlerin daha kolay atılmasını sağlıyor. Karaciğer dostu olarak bilinen bu sebze bol miktarda magnezyum içeriyor ve yağın vücutta erimesini hızlandırıyor. Ayrıca bağırsakların çalışmasını da düzene sokuyor.

-enginar

Protein
Protein içerikli besinler karbonhidratlı besinlere göre daha uzun sürede sindirim yapıldığı için proteinli bir yiyecekten sonra sindirim sistemimiz daha fazla enerjiye ihtiyaç duyar ve eritilen yağ miktarı artar.
Salatalık
A, C vitamini ve lif içeren salatalık düşük kalorili bir yiyecektir. Selülitlere karşı kullanabileceğiniz bu besin vücudun su ihtiyacını karşılamaya da yardımcıdır.
Zencefil
Bağışıklık sistemini güçlendiren ve antioksidan olan besin vücuttaki stresi azaltarak kilo vermeye yardımcı olur.

zencefil_543304883
Ananas
Ananas içerisindeki enzimler vücuttaki bölgesel yağların atılmasında etkilidir. Ananasın yağ yakmasının yanı sıra vücuda alınan şekerin kana karışmasını önlemeye yardımcı olur.
Elma
Elmanın en önemli yararlarından bir tanesi tok hissetmemize yardımcı olmasıdır. Elma sizi tok tutar ve gereksiz atıştırmalar yönelmekten kurtarır.

papaya

Papaya
İçeriğindeki protein ve yağ yakımını hızlandıran enzimleri sayesinde sindirimi de kolaylaştırıyor. Karbonhidrat, yağ ve proteini birbirinden ayırarak bunların vücut için en iyi şekilde kullanmasına yardımcı oluyor. Metabolizmayı harekete geçirdiği için vücuttaki yağ oranının azalması hızlandırılıyor.

Yulaf

İçerdiği yüksek oranda lif sayesinde tok hissetmenize yardımcı oluyor. Yulaf yoğurtla ya da süt ile karıştırılarak yenilebilir.

 

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

zayıflama, zayıflamaya yardımcı besinler, zayıflamaya yardımcı yiyecekler, kilo verme, nasıl zayıflayabilirim