Zayıflamaya Yardımcı ve Yağ Yakıcı Gıdalar

Zayıflamak için birçok yöntem denediğimiz zamanlar olmuştur. Kimileri için bu yöntemler işe yararken, kimileri için hiçbir etki yaratmamış olabilir. Yapılması gereken en önemli nokta sağlıklı diyetler ve egzersizler uygulamaktır ama bunun yanında zayıflamaya yardımcı yağ yakan gıdaları bilirseniz işiniz daha da kolaylaşacaktır. O besinleri sizler için araştırdık, işte o besinler:

Tarçın:

Yapılan çalışmalar kan şekeri seviyesini düzenlemeye yardımcı olduğunu gösterir. Tatlıdan vazgeçmem diyenlerdenseniz bol bol tüketmeniz gerekmektedir.

Yeşil çay:

Karın yağını yakarak vücudu uyardığı ve kilo kaybını teşvik ettiğini göstermiştir. Kilo kaybı konusunda yeşil çaydan destek almak istiyorsanız, günde 1 bardak tüketmelisiniz.

greyfurt_b8a93c72-c702-4870-895b-85cc97a31504_1

Greyfurt:

Yağ yakıcı özelliğe sahip olmasa da, daha az kalori alarak kendinizi tok hissetmenize yardımcı olur. Yemekten önce yarım greyfurt yer veya suyunu içerseniz,  yemek sırasında daha az yemek tüketirsiniz.

Karpuz:

Birçok çiğ meyve veya sebze su içeriği yüksek olduğu için, midede çok fazla yer kaplar ve bu sayede düşük kalori almamızı sağlar.

Üzüm:

Kalori değeri diğer meyvelere göre fazla olan üzümü tükettiğinizde, daha uzun süre tokluk hissedersiniz. Yaş üzüm yerine, kuru üzüm tüketmek daha mantıklıdır.

Çiğ sebzeler:

Çiğ sebze olağan üstü bir aperatiftir. Açlık hissettiğiniz de cips gibi abur cuburlar yerine kereviz, havuç gibi aperatifleri tercih etmelisiniz.

sebze_92f11c59-2907-4cb4-be71-757dd12eeb05_1

Kahve:

Kahve metabolizmanızı hızlandırarak kilo vermenize yardımcı olur.

Yumurta :

Yumurta yemek tokluk hissini yaşatır. Bir yumurtada 75 kalori vardır ancak, sağlıklı beslenme konusunda oldukça önemlidir.

Çorba:

Kremalı ve çok yağlı olmadığı sürece daha az kalori almanıza yardımcı olur. Yemekten önce tüketildiğinde yüksek kalorili gıdaların yerini alır.

corba_f5b75e8d-4e3c-421e-9279-3768610c1b89_1

Salata:

Yemekten önce daha az kaloriyle doymanın bir başka yolu da salata yemektir. Özellikle marul mide de yer kaplar. Salatanıza sirke de eklerseniz yağ yakımınız fazlalaşacaktır.

Fındık:

Çalışmalar fındığın düzenli tüketildiğinde fındığın kolesterolü düzenlediğini ve kilo kaybını teşvik ettiği göstermiştir.

Yalın Et:

Protein uzun süre tok tutarak, sindirim sırasında daha fazla kalori yakmanıza neden olur. Ama önemli olan yiyeceğiniz proteini doğru oranda seçmektir. Daha az yağ içerenler tercih edilmelidir.

et_34bb9e7e-285d-41fe-9214-8843a3b9fd99_1

Yağsız Süt: protein ve kalsiyumu sağlayarak, tok hissetmenize ve özellikle bel ve karın bölgesinde kilo kaybına neden olacaktır.

Patlamış Mısır: tuz ve yağ olmadığı sürece sağlıklı bir atıştırmalıktır.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

yağ yakan gıdalar, diyet ve beslenme, sağlıklı diyetler, güncel diyetler, popüler diyetler, sağlıklı besinler, aç kalmadan diyet, şok diyetler, hızlı kilo verme, hızlı kalori yakımı, diyetler ve spor, ünlülerin diyetleri, ünlü diyetisyenler, gülben ergen diyeti, demet akalın diyeti, ender saraç diyetleri, yumurta ve diyet, tarçın ve diyet, protein diyeti, çorba ve diyet, greyfurt diyeti, patlamış mısır ve diyet