Zayıflatmaya Etkisi Olan 10 Farklı Bitki

Uzun süredir diyet yapıyorsunuz ve kilo kaybetmiyorsanız diyete destek olarak bu bitkileri tüketmeyi deneyebilirsiniz.

Sadece diyet yaparken değil bu bitkileri kullanmayı alışkanlık haline getirmeliyiz çünkü vücudunuz birçok açıdan faydalı olacaktır. Bu bitkiler zayıflatma ve yağ yakma etkisi ile kalmayarak sindirim sorunlarını düzenleme, bağ dokularını yenileme, kan dolaşımını hızlandırma, cildi sıkılaştırma vb. birçok fayda sağlamaktadır.

At kuyruğu bitkisi: İdrar sökücü özelliğiyle bilinen bu bitki yağ dokularını eritmeye yardım ederek aynı zamanda yaraların iyileşmesine de yardımcı oluyor. Yalnız tüm idrar söktürücü bitkilerde olduğu gibi fazla dozda kullanılması durumunda böbreklere zarar verebilir.

Maydanoz: Metabolizmayı hızlandırarak bağ dokusunu güçlendiren maydanoz yemek ve çayını içerek tüketmek ise ödemlere ve vücudun su toplamasına karşı çok etkili bir yöntem olarak biliniyor.      

Adaçayı: İştah kesici olarak kullanılan adaçayı çay ve yemeklerde baharat olarak da kullanılabilinir.

Fesleğen: En büyük özelliği vücutta biriken fazla suyu atmak olan fesleğen üstelik içindeki eter yağların moral yükseltici etkisi bulunduğu söyleniyor.

Kekik: Sindirim sorunlarını tedavi edici etkiye sahip olması, metabolizmayı hızlandırması, bağışıklık sistemini güçlendirmesinin yanı sıra yorgunluktan şikayet edenlere zindelik veriyor.

Civanperçemi: Tatlıya karşı iştahı keser, tokluk hissi verir ayrıca ağır yemeklerin tatlarını hafifletir.

Biberiye: Sindirimi düzenler, kan dolaşımını hızlandırır, cildi sıkılaştırır.

Tere: İçinde birçok vitamin barındıran bu bitkivücuttaki yağ yakımını hızlandırır. İnce yaprakları pişince acılaştığı için çiğ yemek gerekir.

Sinameki: Kalın bağırsakta suyun emilmesini önleyerek müshil görevi yapar. Uzun süreli kullanımlarda bağırsaklarda yan etkilere yol açacağından idrar söktürücü özelliği bulunan rezene ve nane gibi bitkilerle desteklenmesi daha faydalı olacaktır.

Balık otu: Vücudun kimyasını hızlandırarak zayıflamaya destek olur. Ayrıca bu bitki içindeki maddelerden dolayı tırnakları güçlendirerek saçlara parlaklık da verir.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

zayıflamaya etki bitkiler, kilo verdiren bitkiler, diyet içinde kullanılan bitkiler, hangi bitki kilo verdirir, hızlı kilo nasıl verebilirim, sindirim sorunu nasıl düzelir, kilo vermeye destek bitkiler, kilo vermeye yardımcı on farklı bitki